O Rasie » DEVON REX

DEVON REX

Wygląd kota rasy devon rex

Stosunkowo krótka sierść tego uroczego, egzotycznie wyglądającego kota jest falowana lub pokręcona. Jej struktura jest kędzierzawa, szorstka i dość rzadka, natomiast podszerstek jest gęsty. Jednak całkowita grubość szaty na różnych częściach ciała jest różna i zależna poza tym od pory roku.

Pytanie, czy kot tej rasy zalicza się do ras hipoalergicznych, wzbudza kontrowersję i znajduje wiele, często sprzecznych odpowiedzi. Niemniej jednak koty te bez wątpienia tracą w okresie linienia niewiele sierści. Z tego względu prawdopodobieństwo, że opiekun kota dostanie reakcji alergicznej, jest niskie.

Z wielkimi uszami i szeroką czaszką devon rex przypomina chochlika. Długi, cienki ogon devona zwęża się jeszcze ku koniuszkowi i pokryty jest pokręconą sierścią. Średniej długości, pofalowane wąsiki wyglądają dość masywnie w stosunku do niewielkiej głowy. Długie, szczupłe nogi zakończone są okrągłymi łapkami. Wariantów umaszczeń i wzorów dopuszczanych jest bardzo wiele.

Charakter

Wierny, przyjacielski, towarzyski charakter devon rexa czyni z niego doskonałego kota rodzinnego. Devony to rozbrykane, radosne koty, żywotne, wyluzowane i społeczne. Charakterystyczna dla devonów jest ich ciekawość wszystkiego, co dzieje się wokół. Ta wrodzona ciekowość, a także chęci do wszelkich zabaw sprawiają, że koty te szybko uczą się sztuczek – pod tym względem można je śmiało porównać do psów – i nie tylko pod tym: devony uchodzą za lojalne i przywiązujące się do człowieka koty. Wierność opiekunowi potwierdził już protoplasta rasy devon rex, Kirlee – podobno chodził z właścicielką na spacery na smyczy, nie odstępując jej na krok.

Jeśli przygarniesz devona pod swój dach, za chwilę będziesz z nim jadać, spać i trzymać na kolanach, kiedy pracujesz na komputerze czy odpoczywasz na kanapie – devon rex weźmie udział w każdej czynności stanowiącej część Twojej codzienności. Koty tej rasy wyjątkowo cenią sobie obecność człowieka oraz wspólne zajęcia!

Devony z dziećmi rozumieją się również bardzo dobrze. Z powodzeniem może zawiązać się między nimi przyjaźń. Jeśli wywiąże się więź i kot będzie ufał dzieciom, wspólna zabawa będzie wszystkim dostarczała ogromnych pokładów radości. Devon rex powinien mieć możliwość skakania, wdrapywania się i pogoni za zdobyczą – wysokie drapaki, lasery, myszki i wędki są w przypadku tej rasy nieodzownymi akcesoriami.

CMS by Quick.Cms | Created by: DISEGNO STUDIO & BAKALLAND Siberians | All rights reserved © 2018 - SYBERJANKA
SYBERJANKA*PL
Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade

Ksawerów k/Łodzi
tel.: 664 045 088
email: matikris@interia.pl